Čo sú pleťové séra?

Kategórie: Starostlivosť o zrelú pleť

Sérum má ľahšiu konzistenciu než pleťový krém, vďaka ktorej ľahšie a rýchlejšie preniká do pokožky. V zložení séra nenájdete vazelínu, ale omnoho väčšiu koncentráciu aktívnych látok, ktoré tak účinnejšie pomáhajú s určitým problémom pleti. Sérum nenahrádza krémy ani pleťové mlieka. Zvlášť teraz v jeseni by sme mali pleťové séra zaradiť do pravidelnej starostlivosti, pretože pleti dodajú efektívnejšie a vo väčšom množstve výživné látky, antioxidanty, peptidy, kyselinu hyalurónovú a mnoho iného.

Ako pleťové séra používať?

Pleťové séra môžeme použiť večer alebo ráno, či rovno dvakrát denne. Dané sérum vždy nanášajte na dôkladne vyčistenú pleť, a to pred denným či nočným krémom. Sérum veľmi rýchlo pôsobí na pleť, ale dôležitá je pravidelnosť. Keď budete sérum nanášať pravidelne, výsledky vás neminú. Samozrejme vyberajte pleťové sérum podľa veku a typu pleti a v neposlednom rade podľa problému, s ktorým potrebujete pomôcť. Existujú séra hydratačné, detoxikačné, spevňujúce, liftingové a mnoho ďalších druhov. Na trhu nájdeme i špeciálne séra na kuperóznu pleť či bieliace sérum na pigmentové škvrny.

Keď je nám 20+

V dvadsiatich rokoch málokto z nás rieši nejakú starostlivosť o pleť. Pleť je mladá a veľa toho nevyžaduje, no i tak by sme ju mali hydratovať. Preto zvoľte hydratačné či vitalizačné sérum. Sérum s čistou kyselinou hyalurónovou, extraktom z uhorky a Aloe vera je dokonalým riešením pre dostatočnú hydratáciu pleti.

Po tridsiatke, štyridsiatke i päťdesiatke

V tomto období sa znižuje množstvo kolagénu a elastínu, začínajú sa objavovať vrásky a pleť ochabuje. Mali by sme preto používať séra proti vráskam či liftingové séra. Zvoľte napríklad kolagénové sérum s HA a extraktom z Gotu Kola či Zlaté pleťové sérum alebo anti-aging sérum s obsahom pravého zlata, ktoré vyhladzuje vrásky, pleť sa vypne a rozjasní.

Zdieľajte tento článok

Komentáre