Starostlivosť proti vráskam

Kategórie: Starostlivosť o zrelú pleť

Na každom z nás sa skôr či neskôr prejaví zvyšujúci sa vek. Na každom sa však známky starnutia ukážu inak. Niekto starne rýchlejšie, iný zas pomalšie. Faktorov, ktoré na proces starnutia pôsobia, je mnoho, ale len niektoré z nich môžeme ovplyvniť vlastnými silami. S čím sa musíme zmieriť, to sú gény. Čo je nám dané, s tým nič neurobíme. Naopak správnou starostlivosťou a životosprávou môžeme starnutie prinajmenšom spomaliť.

Nie sú vrásky ako vrásky

Vrásky rozdeľujeme na tzv. mimické a statické. Mimické vrásky vznikajú intenzívnym sťahovaním svalov v tvári. Statické vrásky sa objavujú v dôsledku ochabovania kože a starnutia.

Prevencia pred vznikom vrások

Nebojte sa, že by používanie krémov a rôznych doplnkov boli len vyhodené peniaze. Je nutné však dobre zvoliť také produkty, ktoré našu pleť skutočne vyživujú a prípadné vrásky vyhladzujú, a ktoré nie sú len reklamou a lapačom zákazníkov. Ešte než sa pustíte do skúšania niektorého produktu, zamyslite sa nad svojim životným štýlom. Vznik vrások totiž negatívne ovplyvňuje nedostatok spánku, príliš mnoho stresu, nadmerné opaľovanie, nepravidelná a nevyvážená strava, nedostatočný pitný režim, fajčenie či nadmerná konzumácia alkoholu a kofeínových nápojov.

Do boja s vráskami!

Správnou voľbou môže byť napríklad kolagénové sérum s kyselinou hyalurónovou a extraktom z Gota Kola. Medzi hlavné účinné látky tohto séra patrí kolagén, kyselina hyalurónová, vitamín A a E, aminokyseliny a Gotu kola alebo pupočník ázijský. Nedostatok kolagénu totiž spôsobuje vznik vrások, a preto by nemal chýbať v žiadnom antiage prípravku. Podobne je na tom kyselina hyalurónová, ktorá má za úlohu regenerovať väzivové tkanivo, vďaka čomu je tiež veľmi účinnou látkou v boji proti starnutiu. Aminokyseliny pre zmenu hydratujú pleť a predlžujú životnosť kolagénových vláken. Gotu - kola je zaujímavá bylinka, ktorá pomáha pleti vyrovnať sa so stratou energie a únavou, ktorá sa s pribúdajúcim vekom objavuje stále častejšie. Tento produkt je naviac čisto prírodný.

Aby ste sérum aplikovali čo najefektívnejšie, odporúčame použiť k aplikácii séra tzv. galvanické iónové masážne pero. Tento prístroj vďaka iónovej technológii a mikrovibráciám napomáha vstrebávaniu účinných látok a sér do škár a tým maximalizuje účinnosť. Naviac stimuluje prekrvenie, čím napomáha regenerácii poškodených pleťových buniek.

Prípravkov a prístrojov k spomaleniu starnutia je mnoho, pamätajte však, že najdôležitejšie je aplikovať ich pravidelne a odporúčaným spôsobom tak, aby ste docielili najlepších možných výsledkov.

Zdieľajte tento článok

Komentáre